جمعه|01 تير 1397|07 شوال 1439|22 June 2018
 • حجت الاسلام و المسلمين ديرباز در گفت وگو با پايگاه حج؛

  چه آمادگي ها قبل از سفر حج لازم است؟

  نماينده مردم آذربايجان غربي در خبرگان رهبري به برخي از بايدها و نبايدها جهت حضور زائران در سفر به سرزمين وحي پرداختن و آمادگي داشتن جسمي و روحي را براي اين سفر ضروري دانست.
 • آثار دنيوي حج براي ميهمانان خداوند/افزايش رزق و روزي در معنوي‌ترين سفر يك انسان

  حضور در حج هرچند رهايي از زندگي مادي و تقرب بيشتر به خداست، اما يك حاجي با حضور در بزرگترين اجتماع معنوي دين اسلام، زندگي مادي خود و خانواده اش را نيز بيمه مي كند و اين مسئله در آيات و روايات مورد تـأكيد قرار گرفته است.
 • حجت الاسلام والمسلمين احمدي تشريح كرد؛

  برنامه‌هاي آموزشي زائران حج تمتع در فضاي مجازي

  مدير آموزش معاونت فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري با اشاره به به همه گير شدن استفاده از فضاي مجازي و افزايش تعداد كاربران آن به تشريح برنامه‌هاي آموزشي زائران حج تمتع در فضاي مجازي پرداخت.
 • كنگره بزرگ حج هم عبادي و هم سياسي است

  حجت‌الاسلام والمسلمين قاضي عسگر نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت معتقد است ما حج را از روابط سياسي دو كشور جدا كرده‌ايم نه از سياست، چرا كه كنگره بزرگ حج هم عبادي است و هم سياسي، مگر مي‌شود مسلمانان از سراسر جهان در كنار كعبه حضور يابند و از مهم‌ترين فلسفه حج غافل باشند.
 • گزارشي از كارگاه‌هاي آموزشي مهارت‌هاي ارتباطي ويژه روحانيون حج تمتع

  كارگاه‌هاي آموزشي مهارت‌هاي ارتباطي ويژه روحانيون كاروان‌هاي حج تمتع طي سه روز با حضور 160 روحاني در قم برگزار شد.
 • معاون منابع انساني سازمان حج و زيارت:

  53 درصد زائران ايراني خانه خدا بانوان هستند

  معاون توسعه، مديريت و منابع سازمان حج و زيارت گفت: 53 درصد از زائران ايراني امسال حج تمتع را بانوان و 47 درصد آنها را آقايان تشكيل مي‌دهند؛ ميانگين سني زائران عزيز نيز 56 سال خواهد بود.
 • هزينه قرباني حج تمتع 97 اعلام شد

  قيمت قرباني يك رأس گوسفند براي هر كدام از زائران خانه خدا از سوي سازمان حج و زيارت 492 هزار تومان اعلام شد.
 • حجت الاسلام اكرمي در گفت و گو با پايگاه حج:

  خدايي شدن از بركات حج است/حج به امت‌اسلامي انسجام مي‌بخشد

  رئيس شوراي فرهنگي نهاد رياست جمهوري با ذكر اين مطلب كه حج به امت اسلامي انسجام مي بخشد، اظهار كرد: يكي از بركات حج ابراهيمي آن است كه جلوه اي از وحدت و قدرت مسلمانان را در حج مشاهده مي كنيم؛ انجام هماهنگ مناسك حج با حضور چند ميليون حاجي با تنوع فرهنگي، مذهبي، مليتي و غيره، يكي از ويژگي هاي مراسم حج است كه موجب اقتدار مسلمانان در برابر دشمنان مي شود.
 • به ميزباني نمايشگاه بين المللي قزوين؛

  سفر حج؛ اين بار با طعم كالاي ايراني + تصاوير

  حجت الاسلام والمسلمين حاجي‌ابراهيمي از برگزاري نمايشگاه حج با طعم كالاي ايراني در استان قزوين ويژه حج تمتع 97 خبرداد.
 • برنامه ريزي هاي انجام شده براي خريد سوغات توسط حجاج از داخل كشور

  در نشست شوراي برنامه ريزي و هماهنگي بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت برنامه ريزي هاي انجام شده براي تامين سوغات حجاج از بازار داخلي بررسي و بر لزوم پيگيري موضوع اختصاص ارز به زائران سفرهاي زيارتي تاكيد شد.
 • حجت الاسلام و المسلمين سليمي در گفت وگو با پايگاه حج؛

  مسلمانان چگونه در حج عظمت اسلام را به نمايش مي‌گذارند؟

  حجت الاسلام و المسلمين سليمي در پاسخ به شبهه اي كه چرا آثار و بركات حج طبق آيات و روايات بدست نمي آيد؟ دليل اصلي آن را دوري از برگزاري حج واقعي و حج ابراهيمي طبق آيات و روايات دانست.
 • رئيس دانشگاه قم در گفت وگو با پايگاه حج؛

  آيا يك زائر پس از سفر حج متحول مي‌شود؟

  يك عضو خبرگان رهبري به بررسي شيوه هاي تحول انساني و رسيدن به معنويت پرداخت و راه هاي كسب معرفت را بيان كرد و درباره متحول شدن انسان ها، تمرين و ممارست و دوري از وسوسه هاي شيطاني را بسيار مهم دانست.
 • حجت الاسلام صديقي در گفت و گو با پايگاه حج:

  حجاج قلب خود را در سرزمين وحي جلا دهند/حضور در حج، فرصتي براي پاكيزه جان تر شدن انسان است

  امام جمعه موقت تهران گفت: حج درس تواضع و فروتني به انسان مي دهد؛ وقتي انسان مناسك حج را انجام مي دهد، به تفكر فرو مي رود و از خودخواهي ها و تكبرها دور مي شود، در عرفات حضور پيدا مي كند و شناختش نسبت به توحيد بيشتر مي گردد و در مجموع لحظه لحظه حضور در اين سرمين و انجام مناسك حج، موجب افزايش معرفت انسان مي شود.
 • رئيس سازمان حج و زيارت:

  يك ميليون و 350 هزار نفر در نوبت حج تمتع هستند

  رئيس سازمان حج و زيارت با بيان اينكه امسال 85 هزار و 200 نفر به حج تمتع مشرف خواهند شد، افزود: يك ميليون و 350 هزار نفر كه معمولا در سال 1385 براي تشرف به حج ثبت نام كرده اند، در نوبت اعزام قرار دارند.
 • آيت‌الله حسيني‌بوشهري در گفت‌وگو با پايگاه حج:

  حج بهترين فرصت براي تدبير و برنامه‌ريزي عليه توطئه‌هاي دشمنان است

  عضو شوراي عالي حوزه‌هاي علميه گفت: وقتي امت‌اسلامي از كشورهاي مختلف در اين اجتماع عظيم حج حضور پيدا مي‌كنند اين تجمع مي‌توانند سبب شود تا كشورهاي جهان اسلام درباره موضوعات مختلف تبادل نظر كنند. زيرا فرصت استثنايي و طلايي براي رسيدگي به مشكلات جامعه اسلامي و جهاني است.