دوشنبه|27 اسفند 1397|10 رجب 1440|18 March 2019
زمان انتشار: 1397/04/19 - 09:16 |

نماينده ولي فقيه درامورحج و زيارت:

اختصاص ارز يارانه‌اي به حجاج صحت ندارد

حجت‌الاسلام والمسلمين قاضي عسكربا انتقاد ازتبليغات منفي در فضاي مجازي در خصوص احتساب هزينه سفر حجاج با ارز يارانه اي، تصريح كرد: افراد مغرض به دنبال ايجاد خدشه در حج ابراهيمي هستند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، حجت‌الاسلام والمسلمين سيد علي قاضي عسكر روز دوشنبه (18 تيرماه) درهمايش زائران حج تمتع مازندران درسالن سيد رسول حسيني ، اظهارداشت: مسئولان حج دو كشور روابط سياسي را از موضوع حج جدا كرده اند و برنامه اعزام حجاج ايراني بدون تنش و نگراني پيش مي رود.

سرپرست حجاج ايراني با اشاره به اينكه عزت، عظمت و كرامت حجاج ايراني سال گذشته حفظ و امنيت شان تامين شد ، تصريح كرد: نگاه ما به حج كه كانون وحدت مسلمانان است، يك نگاه بين‌المللي و وحدت بخش است.

حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر با بيان محورهاي شعار حج امسال ، افزود: زائران در اين سفر معنوي و پر خير و بركت مي توانند با الگو گرفتن از سبك زندگي پيامبر و ائمه اطهار آن را در زندگي خود پياده كنند.

وي با تاكيد بر اينكه ما امنيت مكه و مدينه را امنيت خودمان مي‌دانيم، اظهار داشت: كنگره جهاني حج بركات فراواني دارد و زائران بايد از آن استفاده بهينه نمايند.

سرپرست حجاج ايراني افزود: حجاج ما حجاج فرهيخته‌اي هستند و بايد تلاش كنند تا در اين كنگره عظيم اسلامي زينت براي تشيع و مبلغ انقلاب و ملت فرهيخته ايران باشند.

سرپرست حجاج ايراني با اشاره به اينكه حج ذاتا سفر سختي است و انسان در اين سفر بايد خود را با محيط وفق دهد، تصريح كرد: زائران بايد خود را براي اين سفر كه بهترين سفر براي انسان مومن است آماده كنند.

وي با بيان اينكه تلاش سازمان حج و زيارت و بعثه مقام معظم رهبري براين بوده است تا بهترين امكانات براي حجاج فراهم شود، گفت: نگاه ما به سفر حج ، انتفاعي نيست و تلاش كرده ايم كه قيمت تمام شده را از حجاج دريافت كنيم اما تفاوت نرخ سال گذشته با امسال كه آن هم به تفاوت قيمت ارزبازمي گردد موجب شده برخي شيطنت و سوءاستفاده كنند.

وي با بيان اينكه درحج تبعيضي بين زائران وجود ندارد و به همه حاجيان امكانات يكنواخت ارائه مي شود ، افزود: تفاوت تنها در زمينه اسكان حجاج درمدينه و مكه و طول مسافت پرواز است كه درهزينه دريافتي از زائران تاثير دارد.

وي با اشاره به اينكه حدود 8 ميليون نفردرسال گذشته به سفرهاي خارجي رفتند، اضافه كرد: آمارها در خصوص احتساب هزينه اعزام حجاج با نرخ يارانه اي صحت ندارد و افراد مغرض به دنبال ايجاد خدشه در حج ابراهيمي هستند.

نماينده ولي‌فقيه با بيان اينكه ملت ايران حامي دين و انقلاب هستند، تصريح كرد: واقعيت قضيه، توطئه و فشار از ناحيه عناصري است كه به فرائض ديني علاقه ندارند، ما پاسخ‌هاي خود را داده ايم و اين موج دروغ پراكني شكسته شده است.

وي تصريح كرد: در زمان خريد ارزكه در اسفندماه گذشته از بانك مركزي صورت گرفت ، نرخ ارز حدود3900 تومان بود و حجاج به كسي بدهكار و مديون نيستند.

نماينده ولي فقيه با بيان اينكه هنوزحدود ۱۵ سال مردم در نوبت حج و ۶ ميليون نفر در نوبت عمره هستند، تصريح كرد: سال ۹۵ كه حج تعطيل شد خيلي از هتل‌ها و آشپزخانه هايي كه با ما كار مي كردند از دست ما خارج شد لذا برنامه‌ريزي كرديم كه بارديگر بهترين‌ها را براي زائران ايراني فراهم كنيم.

وي با اشاره به اينكه حج ايران الگو است و مسؤولان عربستان به اين مهم اذعان دارند، تصريح كرد: هركجا توانسته‌ايم امكانات بهتر فراهم شده است و اميدواريم با همكاري همه شرايط خوبي را در حج 97 ايجاد كنيم.

حجت الاسلام والمسلمين قاضي‌عسكر در پايان گفت: همه زائران بايد به توصيه‌ها و هشدارها توجه كنند سفري كه خداوند قسمت حجاج كرده با هيچ سفري در طول زندگي انسان قابل مقايسه نيست وبايد به گونه‌اي بهره‌برداري شود كه تمام عمر از بركات آن بهره مند گردد.
 /_Shared/_Sites/Site(14)/Mazandaran/Motemarkez-18/01 (1).JPG /_Shared/_Sites/Site(14)/Mazandaran/Motemarkez-18/01 (1).JPG /_Shared/_Sites/Site(14)/Mazandaran/Motemarkez-18/01 (1).JPG /_Shared/_Sites/Site(14)/Mazandaran/Motemarkez-18/01 (1).JPG /_Shared/_Sites/Site(14)/Mazandaran/Motemarkez-18/01 (1).JPG /_Shared/_Sites/Site(14)/Mazandaran/Motemarkez-18/01 (1).JPG /_Shared/_Sites/Site(14)/Mazandaran/Motemarkez-18/01 (1).JPGبرچسب ها:ارز - قاضي عسكر - مازندران - همايش


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: