دوشنبه|29 بهمن 1397|11 جمادی الثانی 1440|18 February 2019
زمان انتشار: 1397/04/06 - 20:02 |

تقوا تنها راه نجات انسان‌هاست

تقوا تنها راه نجات انسان‌ها و خداوند انسان متقي را دوست دارد
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني حج از كربلاي معلا، آيت‌الله سيد رحيم توكل سخنران بعثه رهبري در سرداب علقمي در جمع زائران ايراني عتبات عاليات گفت: خداوند عالم را اسباب كارها قرار داده است. انسان اگر از مسير درست وارد شود، به اهدافش مي‌رسد.

وي افزود: اين قاعده در تمام امور جاري است، انسان قرار است به مقام عبداللهي برسد. بايد با اعمال و بركات آن به اين مقام نائل شود. قدرت خداوند بي‌نهايت است، اما اگر اراده كرد با اسباب و اعمال اين موضوع محقق مي‌شود.

سخنران بعثه رهبري با اشاره به سوره مريم آيه 96 اظهار كرد: هر كس به دنبال عمل صالح برود، خداوند او را در دل‌ها محبوب مي‌كند. در روايات داريم خدا محبت انسان مؤمن را در آب قرار مي‌دهد و مردم با خوردن آب محبوب او مي‌شوند.

وي يادآور شد: عزت مخصوص خداوند، پيامبر (ص) و افراد باايمان است. هركس به دنبال تقوا برود راه نجات برايش گشوده مي‌شود، مردم اگر به دنبال ايمان بروند از جايي كه باور ندارند آنان را ياري مي‌كنيم.

آيت‌الله توكل خاطرنشان كرد: بايد حرمت خداوند را نگه‌داريم تا خداوند مشكلات ما را حل كند. پروردگار عالم فرمود، اگر نعمتي به شما دادم شاكر باشيد. تا بركات را بيشتر كنم. شكر نعمت باعث ازدياد آن مي‌شود.

سخنران بعثه رهبري در ادامه گفت: اگر به اعمال رنگ الهي بدهيم، خداوند كمك مي‌كند و درب بركات الهي از زمين و آسمان به روي ما باز مي‌شود. مردم به‌جاي ايمان و تقوا دل به گناه بازكرده‌اند ما آنان را به بلا و سختي دچار مي‌كنيم، شايد از مسير بازگردند.
برچسب ها:كربلاي معلا- سرداب علقمي - عتبات عاليات


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: