دوشنبه|29 بهمن 1397|11 جمادی الثانی 1440|18 February 2019
زمان انتشار: 1396/11/24 - 20:42 |

سخنران بعثه مقام معظم رهبري در كربلي معلي

يك سوم قرآن درباره معاد است

حجت الاسلام رجايي خراساني: در روز قيامت از ريال به ريال ثروت و دارايي انسان سوال ميشود؛ پس چه بهتر كه همه آن در راه رضاي الهي و معارف اسلام و محبت اهل بيت (ع) خرج و صرف شود.
حجت الاسلام والمسلمين رجايي خراساني كه در جمع زائران حسيني در سرداب مقدس حضرت ابالفضل العباس(ع) سخن مي گفت با اشاره به اينكه نزديك به ۷۰ نام براي روز قيامت در قرآن ذكر شده است افزود : طبق فرمايش پيامبر اكرم (ص) روز قيامت قدم از قدم برنمي داريد مگر اين كه از چهار چيز بازخواست و مؤاخذه مي‌شويد: اول جواني، دوم گذران عمر، سوم از مال و دارايي انسان، و چهارم از محبت اهل بيت (ع).

وي همچنين گفت : در روز قيامت سوال ميشود كه اين نعمت جواني را چه كرده اي و در چه كاري به سر برده اي؟

آيا خدمت به خلق كردي و دست افتاده اي را گرفتي و يا به خوشگذراني بوده اي و معصيت خدا كردي؟

وي با بيان اينكه تا بشود مي بايست از فرصت‌هاي عمر بهره معنوي را برد، افزود : در گرماگرم زندگي ، عمر انسان در حال آب شدن است و بايد به نحو احسن از لحظه لحظه مدت عمر خود استفاده نمايد.

حجت الاسلام رجايي خراساني در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اينكه مال و دارايي انسان مطابق آيه قرآن مصداق زينت دنياست افزود : در روز قيامت از ريال به ريال ثروت و دارايي انسان سوال ميشود؛ پس چه بهتر كه همه آن در راه رضاي الهي و معارف اسلام و محبت اهل بيت (ع) خرج و صرف شود.

وي در پايان با تاكيد بر اينكه محبت اهل بيت (ع) جزء افتخارات و ذخائر ما شيعيان هست افزود : تا ميتوانيم بايد دراه نشر معارف اهل بيت (ع) قدم برداريم و شعائر آنها را زنده نگه داريم تا انشالله اهل بيت (ع) نيز در روز قيامت شفيع ما باشند و از ما دستگيري كنند.
در پايان مراسم نوحه خواني و سينه زني توسط مداح اهل بيت حاج آقاي حيدرزاده برگزار شد.
برچسب ها:قيامت-عمر-كربلا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: