دوشنبه|29 بهمن 1397|11 جمادی الثانی 1440|18 February 2019
زمان انتشار: 1396/11/24 - 16:00 |

سخنران بعثه مقام معظم رهبري در كربلا

علماء و دانشمندان يكي از ستون‌هاي دين و دنياي جامعه هستند

حجت الاسلام و المسلمين رجايي خراساني با استناد به روايتي از اميرمومنان حضرت علي (ع) تاكيد كرد : ستون ديگر مربوط به شخص جاهل و نادانيست كه از ياد گرفتن احكام اسلامي تكبر نكند و غرور نورزد زيرا چنين فردي ديري نمي‌گذرد كه خود از دانايان جامعه خواهد بود و مفيد فايده خواهد شد.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلي، حجت الاسلام والمسلمين رجايي خراساني سخنران بعثه مقام معظم رهبري در كربلا كه در جمع زائران حسيني در حرم مطهر حضرت اباعبدلله الحسين( ع) سخن مي‌گفت، افزود : ستون سوم از افراد اغنياء و ثروتمنداني هستند كه از انفاق در راه خدا دريغ نكنند زيرا همان طوري كه علما با علمشان به اسلام خدمت مي‌كنند ثروتمنداني هستند كه مسجد و مدرسه مي سازند و به فقرا كمك مي كنند و در راه نشر اسلام خرج مي كنند و اينها مانند آن ها پايه دين هستند.

حجت الاسلام والمسلمين رجائي خراساني در پايان سخنان خود در رابطه با چهارمين و آخرين ستون از اركان دين و دنياي جامعه افزودند : دسته آخر فقرا و تهيدستاني هستند كه صبر بر فقارتشان مي‌كنند و از درماندگي فقر خود به بلاي رشوه و دروغ و چاپلوسي و تملق نمي افتند و تا ميتوانند با فقرخود مي سازند. اينها در نظر خدا عزيز هستند و مانند علماء از اركان دين و پايه هاي اسلام به حساب مي‌آيند .

در پايان مراسم نوحه خواني و سينه زني توسط مداح اهل بيت حاج آقاي حيدرزاده برگزار شد.برچسب ها:علماء-اركان دين-كربلا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: