دوشنبه|29 بهمن 1397|11 جمادی الثانی 1440|18 February 2019
زمان انتشار: 1396/11/23 - 22:14 |

برگزيدگان جايزه علمي رضوي تقدير شدند

با حضور استاندار خراسان رضوي از 39 چهره برجسته علمي و دانشگاهي، در قالب مراسم جايزه علمي رضوي تقدير شد.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني حج از مشهد مقدس، علي‌رضا رشيديان در اين مراسم گفت: افتخار و هويت ملت‌ها و توسعه جامعه به وجود فرهيختگان، دانشمندان و عالمان آن‌ها است.

وي افزود: يك ملت وقتي پيشرفت مي‌كند كه پايه‌هاي علم و دانش در آن قوت و توسعه يابد و ملت قدردان فرهيختگان و دانشمندان خود و تلاش‌هاي آنان باشد.

استاندار خراسان رضوي اظهار كرد: به‌طورقطع كشوري كه داراي چهره‌هاي بسيار برجسته علمي است و هويت جامعه خود را مديون اين چهره‌هاست براي تداوم هويت خود و نيفتادن در دامان بي‌هويتي و سرگشتگي بايد علم و دانش را و بزرگان و عالمان خود را ارج نهاده و دانشمندان خود را به‌عنوان الگوهايي شاخص به جامعه معرفي كند.

رشيديان ادامه داد: اين رويداد مهم فرصت مباركي است تا تمامي كساني كه مايه افتخار اين ملك و ملت هستند، به جامعه معرفي شوند.

وي بابيان اينكه انقلاب اسلامي با خودباوري و ايمان به خدا شروع شد و با تأييد و تأكيد بر ارزش‌هاي ديني به رهبري امام خميني (ره) شكل و قوت گرفت، گفت: خواسته‌هاي اين ملت عزت و عدالت، استقلال، آزادي، توسعه و پيشرفت است و در سايه اين خواست و رهبري‌هاي مدبرانه امام (ره) و رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالي)، امروز به پيشرفت‌هاي بسياري دست‌يافته و اين روند ادامه خواهد داشت.

استاندار خراسان رضوي افزود: زماني 35 هزار كارشناس خارجي در صنايع كشور از حوزه نفت و گاز تا كارخانجات فرآورده‌هاي غذايي حتي نظامي حضور داشتند، چنانكه فقط در حوزه نظامي 40 هزار مستشار بودند. اما انقلاب اسلامي اين عزت و توان را به ملت داد كه خود را شناخته و باور كنند.

رشيديان گفت: شعار بنيان‌گذار جمهوري اسلامي امام (ره) مبني بر اينكه "ما مي‌توانيم" انگيزه‌اي شد براي حركت اين ملت كه تا امروز باقوت ادامه دارد.

گفتني است؛ همچنين در اين مراسم از 2 شركت فناور برتر استان، سه دانشگاه برگزيده بر اساس رتبه‌بندي‌هاي جهاني شامل دانشگاه فردوسي مشهد، دانشگاه علوم پزشكي مشهد و دانشگاه آزاد اسلامي مشهد، 2 دانشگاه به دليل برخورداري از رشد شتابان علمي شامل دانشگاه پيام نور مشهد و دانشگاه حكيم سبزواري تقدير شد.


برچسب ها:مشهد


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: