دوشنبه|29 بهمن 1397|11 جمادی الثانی 1440|18 February 2019
زمان انتشار: 1396/11/23 - 17:46 |

كتاب «حديث بيداري» در هند منتشر شد

خلاصه كتاب «حديث بيداري» نگاهي به زندگينامه امام خميني (ره) به زبان انگليسي از سوي خانه فرهنگ ايران در بمبئي هند، چاپ شد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج ،خانه فرهنگ جمهوري اسلامي ايران در بمبئي به منظور انتقال پيام انقلاب اسلامي ايران به فرهيختگان و مراكز علمي و فرهنگي اين كشور، خلاصه كتاب «حديث بيداري» نگاهي به زندگينامه آرماني علمي و سياسي امام خميني (ره) نوشته حميد انصاري به زبان انگليسي ترجمه و چاپ كرد.

اين اثر شامل سرفصل‌ها و مهمترين وقايع دوران زندگي امام خميني (ره) از تولد تا رحلت با نگاهي تحليلي و در عين حال اجمالي است و به بيان روند حوادث، اصالت انديشه امام خميني و تأثير بُعد ‏معنوي و علمي امام خميني (ره) در مسير زندگي و مبارزات ايشان تأكيد شده است.

جامعيت، وحدت شخصيت و انسجام مكتب فكري امام خميني (ره) است كه قيام او و انقلاب اسلامي ايران را فراتر از مسائل و تحولات يك كشور و يك جامعه تفسير مي‌كند، پس بررسي مقطعي خاص و يا بعدي از شخصيت او كافي براي شناخت انديشه و راه و رسمش نيست و آن بزرگ را بايد در تماميت عقيده و ايمان و عملش و در همه ادوار زندگيش شناخت.

اين خلاصه كتاب، گذرا بر آن عرصه وسيع و رفيع نگاهي دارد و بسيار در شناخت عوامل تشكيل دهنده انقلاب اسلامي كه امام (ره) پايه‌گذار آن بود مفيد است


برچسب ها:كتاب - امام خميني- هند


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: