دوشنبه|29 بهمن 1397|11 جمادی الثانی 1440|18 February 2019
زمان انتشار: 1396/11/23 - 17:05 |

آيت الله بشير نجفي خواستار شد؛

خادمان اماكن مقدس با زائران خوش رفتار باشند

يكي از مراجع تقليد نجف اشرف بيان داشت كه خادمان اماكن مقدس بايد با زائران خوش رفتار باشند و به اخلاق اهل بيت (ع) تمسك جويند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، جمعي از اعضاي آستان مقدس علوي و عباسي به همراه تعدادي از تاجران عراقي با حضرت آيت الله شيخ بشير نجفي از مراجع تقليد نجف اشرف ديدار و گفت‎وگو كردند.

حضرت آيت الله نجفي در اين ديدار بيكاري را يكي از مشكلات اساسي در اين كشور دانست و گفت: بايد براي ارتقا سطح زندگي مردم عراق به ويژه حل مشكل بيكاري فكر جدي كرد.

وي افزود: عراق يك كشور بزرگ و با عظمت است بنابراين مردم آن براي رسيدن عراق به جايگاه اصلي و در شان خود بايد تلاش وافري انجام دهند.

اين مرجع تقليد تصريح كرد: خادمان در خدمت به زائران عتبات مقدس بايد اخلاص داشته باشند.

وي خدمت در عتبات مقدس را داراي شرافت و عظمت والايي توصيف كرد و بيان داشت: خادمان اماكن مقدس بايد در رفتار با زائران و عموم مردم به اخلاق اهل بيت (ع) تمسك كنند.

آيت الله نجفي تاكيد كرد كه مردم بايد نعمت ولايت اهل بيت (ع) را بفهمند زيرا آنان مايه هدايت حقيقي انسان در دنيا و آخرت هستند.

وي تمسك به سيره اهل بيت (ع) را حقي بر گردن مومنان دانست و بيان كرد: ما بايد با اعمال و رفتار خود مبلغ اهل بيت (ع) باشد تا به سعادت در دنيا و آخرت دست پيدا كنيم.

اين مرجع تقليد در ديدار با حجت الاسلام سيد عمار حكيم رييس ائتلاف ملي عراق اظهار داشت: سياستمداران بايد به اهميت آينده سياسي توجه ويژه‎اي داشته باشند.

وي خواستار توجه به مردم مظلوم عراق شد و ادامه داد: ملت عراق سال‎هاي بسياري را با سختي، قحطي و محروميت دست و پنجه نرم كردند.

وي در پايان بر ضرورت مبارزه با انواع فساد تاكيد كرد.

حجت الاسلام حكيم در اين ديدار گزارشي از آخرين وضعيت سياسي عراق خدمت آيت الله نجفي ارائه كرد.


برچسب ها:خادمان -اماكن مقدس-زائران


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: