سه شنبه|28 اسفند 1397|11 رجب 1440|19 March 2019
زمان انتشار: 1396/11/23 - 13:42 |

مزد سرپنجه هنر بانوان قالي باف متبرع آران و بيدگلي زيارت كربلا شد

مزد سرپنجه هنر بانوان قالي باف متبرع آران و بيدگلي از نقش بر فرش حضرت زهرا سلام الله عليها با زيارت عتبات عاليات گره خورد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، مسئول ستاد بازسازي عتبات عاليات در شهرستان آران و بيدگل، در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، گفت: نخستين گروه از قالي بافان متبرع صحن حضرت زهرا سلام الله عليها از شهرستان آران و بيدگل عازم زيارات عتبات عاليات در كشور عراق شدند.

احمدعدالت‌پور، با اشاره به اعزام 20 بانوي بافنده از اين شهرستان به عتبات عاليات افزود: اين قالي بافان متبرع افزون بر تشرف به حرم هاي مطهر اميرالمومنين عليه السلام در نجف اشرف، سيدالشهدا و ابوالفضل العباس عليهما السلام در كربلا، امامين همامين جوادين در كاظمين و عسگريين در سامرا، اماكن مقدسه در كوفه، توفيق زيارت جناب حضرت سيد محمد عليه السلام عموي بزرگوار امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف، زيارت جناب حر، عون فرزند مالك اشتر، طفلان مسلم را نيز داشتند.

وي، در خصوص بافت فرش حضرت زهرا سلام الله عليها در حرم اميرالمومنين(ع) به دست بانوان شهرستان آران و بيدگل افزود : 2 هزار مترمربع از مجموع ۵ هزار مترمربع فرش براي اين صحن در ۱۱ كارگاه شهرستان آران و بيدگل و كاشان با ۱۵۰ بافنده در حال بافت است.

به‌گفته‌وي، ديدار باعلما و اطعام يك وعده غذا از مضيف هاي حرم سيدالشهدا و اميرالمومنين از ديگر برنامه هاي ستاد بازسازي عتبات عاليات در شهرستان آران و بيدگل براي بانوان بافنده فرش حضرت زهرا سلام الله عليها در اين سفربود.

بافت۲ هزار مترمربع فرش دستباف تعهدشده در شهرستان آران و بيدگل در ۱۴۵ تخته بافته‌ خواهد شد.

عدالت پور، با اشاره به ۵۰ دار قالي در ۱۱ كارگاه فرش‌بافي صحن حضرت زهرا(س) در شهرستان آران و بيدگل گفت: ۹ كارگاه در شهر آران و بيدگل، يك كارگاه در شهر نوش‌آباد و يك كارگاه نيز در شهر كاشان وجود دارد.

به‌گفته‌وي، كارگاه‌هاي اين شهرستان از ۱۱ به ۳۰ كارگاه و دارهاي قالي از ۵۰ به ۱۴۵ دارقالي افزايش خواهديافت.

مسئول ستاد بازسازي عتبات عاليات در شهرستان آران و بيدگل، گفت: اين فرش دستبافت با كرك و ابريشم در ۲۲ رنگ و زمينه فيروزه‌اي بافته مي‌شود.

عدالت‌پور، مشاركت خيرين و كمك‌هاي مردمي از طريق ستاد بازسازي عتبات عاليات را در بافت اين فرش تاكيدكرد و گفت: ۵ هزار مترمربع فرش براي صحن حضرت زهرا(س) در ۳۸۵ تخته فرش ۱۳.۸۰ متري با نقش و نگار واحد و خاصي كه توسط ستاد براي بافت همه فرش‌ها در اعتاب مقدسه طراحي شده‌است بافته مي‌شود.

به‌گفته‌وي،ارزش مالي بافت ۵ هزار مترمربع فرش دستباف براي صحن حضرت زهرا(س) بيش از ۵ ميليارد تومان مي‌شود كه اميداست تا دو سال آينده كامل و تحويل عتبه علويه در نجف اشرف شود.

وي، در پايان اظهارداشت: ستاد بازسازي عتبات عاليات استان اصفهان پيگيراست تا ۳ هزار متر فاز دوم پروژه نيز دراين استان اجراشود.

برچسب ها:عتبات - بازسازي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: