دوشنبه|29 بهمن 1397|11 جمادی الثانی 1440|18 February 2019
زمان انتشار: 1396/11/21 - 09:59 |

جريمه علماي مصر به خاطر زيارت عتبات عاليات!

وزارت اوقاف مصر، هيئتي از علماي الازهر از جمله «نشأت عبدالسميع زارع» به دليل سفر به عراق و مراقد مقدس اهل بيت (عليه السلام) در اين كشور مورد بازجويي قرار دادند و ممنوع المنبر شدند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، صوت الدعاة نوشت، در پي سفر يك هيئت الازهري به مناطق شيعه نشين عراق و زيارت از مراقد مقدس اهل بيت (عليه السلام) در اين كشور، موسسه الازهر و وزارت اوقاف مصر، شيخ « نشأت عبدالسميع زارع» امام جماعت و خطيب در اوقاف الدقهلية را به علت انجام اين سفر به مورد بازجويي قرار دهد.

دكتر «محمد مختار جمعه» وزير اوقاف مصر روز گذشته( 17 بهمن) تصميم گرفت تا «نشأت عبدالسميع زارع» را براي بازجويي به اوقاف الدقهليه و كميته ارزش هاي ديوان كل اين وزارتخانه به علت سفر بدون مجوز به خارج از كشور ارجاع دهد.

همچنين وي را از ايراد سخنراني و انجام دروس ديني در مساجد و امامت نماز منع كرده است و فعاليت تا پايان تحقيقات و بازجويي متوقف شده است.

وزارت اوقاف مصر اعلام كرد: عبدالسميع زارع نماينده موسسه الازهر و وزارت اوقاف مصر و هيچ گروه يا موسسه رسمي مصر به شمار نمي آيد و وزارت اوقاف مجازات شديد بازدارنده اي را در قبال هركسي كه به جعل هويت و ادعاي نمايندگي آنها در محافل داخلي و خارجي مرتكب شود، اتخاذ خواهد كرد.

وزارت اوقاف مصر به همه كارمندان اين وزارتخانه هشدار داد تا به دعوتنامه هاي خارجي بدون اجازه وزارتخانه پاسخ ندهند؛ در اين صورت دادگاه انضباطي ارجاع خواهند شد و هركسي با اين دستورها مخالفت كند، مجازات خواهد شد.

اين هيئت الازهر روز چهارشنبه 31 ژانويه 2018 ميلادي براي ديدار از مناطق عراق و مراقد مقدسه شيعيان به اين كشور سفر كردند و با مسئولان آستان مقدس حسيني(ع) و مسئولان حرم امام علي(ع) در نجف اشرف ديدار كردند.

در اين هيئت «نشأت زارع» از علماي اوقاف در دقهليه، «احمد صابر» خطيب اوقاف، دكتر «يوسف الغواب» و «وليد سليمان مطر» استاد تفسير علوم قرآني در الازهر و «محمد رمضان» و «حمدي راشد» حضور داشتند و وزارت اوقاف اين علما را به علت اين سفر فراخوانده است.

منبع: شبستان

برچسب ها:عتبات - مصر


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: