دوشنبه|29 بهمن 1397|11 جمادی الثانی 1440|18 February 2019
زمان انتشار: 1396/11/20 - 08:29 |

سخنران بعثه مقام معظم رهبري دركربلا :

انكار سه چيز باعث مي شودكه شيعه نباشيم

حجت الاسلام والمسلمين رجائي خراساني گفت از حضرت امام صادق(ع) روايتي نقل شده كه فرمودند: از شيعيان ما نيست كسي كه سه چيز را انكار نمايد: معراج، سوال قبر و شفاعت روز قيامت.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلي، حجت الاسلام والمسلمين رجائي خراساني از سخنرانان بعثه مقام معظم رهبري در كربلا كه در جمع زائران حسيني در سرداب علقمي حرم مطهر حضرت اباالفضل العباس( ع) سخن مي گفت، اظهار داشت: اعتقاد به معراج از مواردي است كه تنها در اسلام وجود دارد و مختص مسلمانان است.

وي افزود: عقيده به معراج از ضروريات دين است يعني از جمله اموري است كه قرآن كريم بر آن صراحت دارد و همه اهل دين آن را جزء دين مي دانند و روايت است كه پيامبر اكرم (ص) 120 بار به اذن الهي به معراج رفت.

وي گفت: از حضرت امام رضا (ع) نقل شده است كه فرمودند: كسي كه معراج را انكار و تكذيب نمايد پيامبر اكرم(ص) را تكذيب نموده و كسي كه اقرار به توحيد و معراج و سوال قبر و حوض كوثر و خلقت بهشت و جهنم و صراط و ميزان و جزا و حساب را معتقد باشد او مومن است و از شيعيان ماست و انكار معراج، سبب خروج از شيعه مي شود.

سخنران بعثه مقام معظم رهبري با اشاره به اينكه همه مسلمانان به عنوان يك ضرورت ديني معراج را پذيرفته اند تا در عنايات و كمالات و پرتوهاي آن قرار گيرند، افزود: مساله "شفاعت روزقيامت" از موضوعات ديگري است كه اگر انسان آن را قبول نداشته باشد جز شيعيان محسوب نمي شود وشفاعت هم بدون اذن خداوند وجود ندارد مگر اينكه خداوند مجوز و اذن را به وي اعطاكرده باشد.

وي اضافه كرد: از امام جعفر صادق(ع) روايت شده كه مي فرمايد: سه گروه از طرف و به اذن خداوند مي توانند شفاعت كنند. اول انبياء و پيامبران خدا ، دوم امامان و ائمه معصوم (ع) و سوم بعد از غيبت امام زمان (ع) علما هستند.

در پايان مراسم نوحه خواني و سينه زني توسط حاج آقا حيدرزاده مداح اعزامي بعثه مقام معظم رهبري در سرداب علقمي برگزار شد.برچسب ها:معراج- انكار- شيعيان


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: