سه شنبه|30 مرداد 1397|08 ذی الحجه 1439|21 August 2018
زمان انتشار: 1396/11/19 - 21:29 |

نماينده ولي‌فقيه درامور حج و زيارت درجمع زائران حضرت رضا (ع):

پيروزي انقلاب اسلامي بدون عنايت الهي امكان‌پذير نبود

نماينده ولي‌فقيه درامور حج و زيارت در جمع زائران حضرت رضا (ع) در رواق امام خميني (ره) تأكيد كرد: پيروزي انقلاب اسلامي بدون عنايت الهي امكان‌پذير نبود.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني حج از مشهد مقدس، حجت‌الاسلام‌ والمسلمين سيد علي قاضي عسكر با اشاره به وضعيت كشور در دوران ستم شاهي گفت: قبل از پيروزي انقلاب اسلامي كساني براين كشور حكومت مي‌كردند كه از فضل و دانش برخوردار نبودند و اجانب براي كشور تصميم مي‌گرفتند.

وي افزود: رضاخان را انگليسي‌ها سركار آوردند و بعد كه منافع شان تأمين شد او را به غربت فرستادند و در همان‌جا مرد. محمدرضا هم همين سرنوشت را داشت، آمريكائي‌ها او را سركار آوردند و بعد كه كشور را غارت كردند از او خواستند تا كشور را ترك كند و او هم مدتي را در كشورهاي مختلف آواره بود.

وي ادامه داد: بااينكه ايران سرزميني غني است اما كشور ما در زمان محمدرضا وابسته بود، آمريكايي‌ها درادارات و وزارت خانه‌ها نفوذ كرده بودند، فساد اخلاقي در كشور روزبروز درحال‌توسعه بود و قانون كاپيتولاسيون با دستورآمريكايي‌ها اجرا ميشد، در اين شرايط بود كه امام امت در مقابل آنان مبارزه را آغاز كرد.

وي با اشاره به اينكه در رژيم گذشته قبح گناه را در كشور از بين برده بودند، افزود: قبل از پيروزي انقلاب اسلامي دريكي از شهرها سخنراني مي‌كردم كه به من خبر دادند دراين شهرتعداد مشروب‌فروشي‌ها بيشتر از نانوايي‌هاست .اگر انقلاب نمي‌شد، معلوم نبود چه بر سراين كشورمي آمد.

وي تأكيد كرد: در آن دوران در كشور آزادي نبود، چهره‌هاي ارزشمندي مثل آيت‌الله غفاري و آيت‌الله سعيدي در زير شكنجه به شهادت رسيدند اما امروز كشور به استقلال رسيده است و تنها كشوري كه در دنيا به استقلال كامل رسيده ، جمهوري اسلامي ايران است.
حجت‌الاسلام قاضي عسكر در بخش ديگري از سخنان خود خطاب به جوانان گفت: جوانان قدر انقلاب اسلامي را بدانيد، بعد از انقلاب ما دررشته هاي مختلف به پيشرفت هاي بسيار بزرگي دست يافته ايم از جمله در صنعت هوافضا و موشك به‌ جايي رسيده‌ايم كه پهپادهاي مدرن‌ و موشك قاره‌پيما با برد زياد توليد مي كنيم.

وي با اشاره به توطئه هاي دشمنان براي تغيير نقشه منطقه خاورميانه افزود: اگر جمهوري اسلامي ايران نبود، داعش پايتخت عراق را مي‌گرفت و دوباره صداميان برعراق حاكم مي‌شدند.

وي با تاكيد براينكه انقلاب آزادي به مردم اهدا كرده است ، تصريح كرد: امروزبه بركت انقلاب و نظام جمهوري اسلامي مردم آزادند ، اين آزادي عامل اصلي رشد و كمال كشور و مردم است لذا نبايد درمواجهه با چند مشكل مشكل خسته شويم بلكه بايد درصدد حل آنها برآئيم.

وي در پايان سخنان خود به ذكر خاطراتي از دوران پرشكوه انقلاب اسلامي و ورود حضرت امام خميني (رض) به ميهن اسلامي پرداخت.


برچسب ها:انقلاب اسلامي - قاضي عسكر - زائران - امام رضا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: