سه شنبه|30 مرداد 1397|08 ذی الحجه 1439|21 August 2018
زمان انتشار: 1396/06/21 - 14:00 |

حجت الاسلام راشد يزدي :

حج علاوه بر آثار فردي ؛ تاثيرات اجتماعي بسياري دارد

حجت الاسلام و المسلمين كاظم راشد يزدي سخنران بعثه مقام معظم رهبري در جمع زايران ايراني خانه خدا گفت : سفر حج يكي از تاثيرگذارترين اعمال عبادي است كه علاوه بر آثار فردي ؛ آثار اجتماعي نيز بدنبال دارد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج ؛ حجت الاسلام راشد يزدي كه دو شنبه شب در محفل "‌انس و معرفت " و در جمع صدها نفر از زايران ايراني در مكه مكرمه سخن مي گفت ؛ اظهار داشت : خداوند متعال در مسير زندگي انسان ؛ موقعيت هاي حساسي را قرار مي دهد كه وسيله نجات او و كمال و سعادت وي شود و سفر حج يكي از اين موقعيت هاست.

وي گفت : همه اعمال و مناسك حج داراي اسرار و فوائدي است كه ما از آن كمتر استفاده مي كنيم اما اين اثرگذاري به دليل ماهيت و فلسفه حج بسيار زياد است.

سخنران بعثه مقام معظم رهبري ؛‌در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به احاديث و رواياتي از ائمه معصومين عليهم السلام به فضيلت اعمالي نظير طواف ؛ نماز ؛ تلاوت قران و نگاه به كعبه اشاره كرد و گفت : باتوجه به سفارش هاي مكرر معصومين درخصوص طواف و نماز ؛‌ حجاج بايد قدر لحظه لحظه اين سفر را بدانند.

وي به زايران ايراني توصيه كرد ؛ بيش از گذشته در فرصت باقيمانده از فيض حضور در مسجدالحرام بهره ببرند.

برپايه اين گزارش ؛ محافل انس و معرفت روزگذشته با شور و استقبال زايران ايراني در دو هتل رتاج سوئيت و ويوليت از هتل هاي محل اقامت زايران كشورمان درمكه مكرمه برگزار شد.برچسب ها:انس - معرفت - راشد يزدي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: